Samsung Cihazlarda Donma Sorunu Çözümü

theCrawLe

Site Yöneticisi
Yönetici
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
69
Beğeniler
11
Puanları
8
Web sitesi
mobilkanyon.com
#1
Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ve mobil telefonların çığır açan seviyede hızlanmasıyla donma ve kasma durumlarına tahammülümüz oldukça azaldı. Birçok modelde olduğu gibi Samsung cihazlarda donma sorunu ortaya çıkabiliyor. Binlerce lira para verdiğimiz ve performans açısından sorun yaşamak istemediğimiz cep telefonlarımızın bizlere böylesine sorunlar yaşatması üzüntü veriyor.

Fiyatların ayyuka çıktığı şu dönemlerde telefonuna bir şans daha vermek isteyenlerdenseniz yazdığımız bu makale tam da sizlere göre!
Adım adım uygulayacağımız bu yöntem sonucunda telefonunuzun eski performansına dönmesi kuvvetle muhtemel!
1- Gereksiz Uygulama Kalabalığına son veriyoruz…
Zamanında sıklıkla kullandığımız birçok uygulama bugün bizler için cazip gelmeyebilir. Uygulama listesinde kalabalık eden bu uygulamanın önbellek verileri ve hafızada kapladığı yer telefonumuz için yavaşlama problemi yaratabilir. Samsung cihazlarda donma sorunuyaşıyorsanız bu uygulamaları kaldırmak telefonumuzu eski haline getirmemiz için oldukça iyi bir yöntem.
2- Arka planda bizlerden habersiz çalışan uygulamalar
Marketlerden uygulama indirirken genellikle bizlerden ne izin istediğine itibar etmeyiz. Hepsine onay vererek geçtiğimiz bu uygulamalar arka planda bizlerden habersiz çalışıyor olabilir ve telefonumuzun ram belleğini doldurabilir. Çalışan uygulamalar bölümünden ulaşabileceğiniz bu uygulamaları kapatarak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.
3- Mesaj ve arama belleğini temizlemek
Yoksa sizde ne kadar önemsiz olursa olsun 2 yıl önceki mesajlarınızı ve arama kayıtlarınızı hala telefonunda saklayanlardan mısınız? Her ne kadar düşük boyutlu gözükseler de bir süre sonra çığ etkisi yaratan bu kayıtları silmelisiniz.
4- Samsung cihazlarda donma sorunu kesin çözüm
Hemen hemen bu yöntemi uygulamadan önce telefonunuzun en az %50 şarjı olması gerektiğini hatırlatalım. Aksi taktirde büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Öncelikle telefonunuzu kapatın. Daha sonra Telefon açma tuşu, ses açma tuşu ve home tuşuna aynı anda basılı tutarak ekranda Android logosunu görene kadar bekleyin. Karşınıza çıkacak olan kurtarma menüsünden bulacağınız “wipe cache partition” seçeneğinin üzerine konumlanarak güç butonuyla seçim yapın. Bu işlemden sonra önünüze çıkan yes ibaresine aynı yöntemle basarak onay verin. Bu işlemi yaptıktan sonra sizleri ilk girdiğiniz menüye atacak ve biz bu sefer bu menüden reboot seçeneğini seçeceğiz. Telefon kendiliğinden açılacak ve android kurulum sihirbazıyle bizleri karşılayacak. Hepsi bu kadar!
Bu işlemi yapmak telefonunuzdaki her şeyi sileceği için önceden yedek almanız da fayda var. Aksi taktirde verilerinize yeniden ulaşma imkânınız bulunmamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek Samsung cihazlarda donma sorununu ortadan kaldıracaktır.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 1, Ziyaretçi: 0)