Telefondan Telefona Sorunsuz Veri Aktarma

Mobil Kanyon
Telefondan Telefona Sorunsuz Veri Aktarma

Yeni bir telefon aldığımız da ya da cihazımız üzerinde yazılım kaynaklı işlemler yapacak olduğumuz da veri aktarma işlemi yapmaktayız. Bizler için önemli olan fotoğraflar, videolar, kişi listesi ve mesajları ancak bu şekilde koruyabiliriz. Telefondan telefona sorunsuz veri aktarma işlemini tüm cihazlarda yapabileceğimiz gibi Android işletim sistemli telefonlardan İOS sistemli telefonlara da yapabiliriz. Aynı şekilde tam tersini de yapmak mümkün. Bu işlemi yapmamızı sağlayan birçok uygulama var ancak işlevsellik ve kullanılabilirlik bakımından pek çoğu oldukça zor.

Öncelikle belirtmek isteriz ki bu tarz işlemler yapacağınız programları oldukça iyi seçmelisiniz. Sahte uygulamalar kullandığınızda verileriniz çalınabileceği gibi fotoğraflar ve videolarınız da kalite kaybı yaşayabilirsiniz.

Veri aktarma işleminin adımlarından sizlere bahsederken bu konuda sizlerin kolaylıkla kullanabileceğiniz birkaç uygulamayı da sizlere tanıtmak isteriz.

1) ApowerTrans
Masaüstü ve telefon versiyonlarını indirebileceğiniz program veri aktarımında sorunsuz işlem yaptığı gibi oldukça da güvenli. Farklı işletim sistemlerinin kullanıldığı cihazlarınız arasında da işlem yapabilen uygulama en sık tercih edilenler arasında. Sade ve basit kullanımıyla rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca masaüstü versiyonunu kullanarak ta ses formatı dönüştürme, video formatı dönüştürme gibi birçok aracı kullanmanız mümkün. Telefondan telefona sorunsuz veri aktarma uygulamasında yaşadığınız streslerden kurtulun!

ApowerTrans - Phone Transfer
ApowerTrans - Phone Transfer
Geliştirici: APOWERSOFT LTD
Fiyat: Ücretsiz


2) Wondershare MobileTrans
Android – İOS ve İOS- Android yönlerinde dosya aktarımına imkân sağlayan bu programın kullanımı da oldukça kolay. Yeni telefon aldığınız da sıkça yaptığımız yedekleme işlemi bazen çok sinir bozucu hale gelebiliyor. Tüm bu sinir bozucu olayları geride bırakmanın sırrı bu uygulamayı kullanmanız olabilir. Windows ve Mac üzerinde sorunsuzca çalışan bu uygulamayla telefonunuzdan bilgisayarınıza da oldukça kolay yedekleme yapabilirsiniz.

Nasıl Kullanırım?
Programı açtığınızda önünüze dört seçenek çıkacak. Bu seçenekler ise şu şekilde.
1) Telefondan telefona veri aktarma
2) Yedekten geri yükleme
3) Telefonunuzu yedekleyin
4) Eski telefonunuzu silin.

Sık sık yedekleme işlemi yapanların genelde aşina olduğu bu seçeneklerden yapacağınız işleme göre seçip işleminize başlayabilirsiniz.

Daha önce yedekleme işlemi yapmayanlar için seçeneklerden kısaca bahsedelim.

1) Telefondan telefona veri aktarma:
Öncelikle bu konuda ilk defa yapıyorsanız oldukça dikkatli olmalısınız. Cihazlarınızın uygulamada görünen isimlerini unutmamanız gerekmektedir. Eğer unutursanız yedek aldığınız telefonunuzun verilerini kaybedebilirsiniz.  İşlemi yapmadan önce seçili olan kaynak telefon ve hedef telefon bölümlerinde çıkan isimleri oldukça dikkatli biçimde incelemeniz, daha sonra işleme başlamalısınız.

2) Yedekten geri yükleme: Bu işlemi yapmak için öncelikle daha önce telefonunuzu yedeklemeniz gerekli. Eğer daha önceden yedeğini aldıysanız işleme hızlıca başlayabilirsiniz. Telefondan telefona sorunsuz veri aktarma işleminin dosyalarınızı korumakla kalmadığını aynı zamanda eski performansına da kavuşturduğunu bilmenizi isteriz.

3)Telefonunuzu yedekleyin:
Telefonunuzun sorunsuz ve hızlı çalıştığı bir zamanda bu işlemi yapmanız sizler için oldukça yararlı olacaktır. Eğer bir gün telefonunuzda performans düşüklüğü yaşarsanız bu yedeğinizi geri yükleyerek eski performansınıza geçiş yapabilirsiniz. Format atmaktan daha yararlı olan bu işlem aynı zamanda dosyalarınıza tekrar ulaşmanızı sağlar.

4)Eski telefonunuzu silin: Bu seçenekle daha önceden yedeklediğiniz eski telefonunuzu silebilirsiniz.

Bu işlevleri sağlayan pek çok uygulama mevcut. Ancak sorun yaşamayacağınız iki uygulamadan sizlere bahsetmek istedik. İkisinin de özellik açısından aynı olduğunu söylerken kullanım değerlendirmelerini sizlerin yapmasını ve ona göre uygulama seçmenizde yarar görüyoruz. Umarım sizlerde artık telefon yedeklemelerinizi sağlıklı biçimde yapabilirsiniz.

 

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.