İphone Telefonlarda Rehber Aktarma İşlemi

İphone Telefonlarda  Rehber Aktarma İşlemi

Öncelikle İPhone telefonlarda rehber aktarmanın birçok yolu olduğunu söyleyelim. İPhone telefonlarda rehber

aktarma işlemi yaparken size en uygununu seçmeniz gerekli. Kullanacağınız yöntem hangi telefona aktarım yapacağınıza, hangi işletim sistemine aktarım yapacağınıza göre değişecektir.Telefonda rehber aktarma işleminin üç temel yöntemi bulunmaktadır.

İCloud Senkronizasyonu
İCloud senkronizasyonu yapabilmeniz için cihazınızın minimum yeterliliklere sahip olması gerekmektedir. Bu yeterlilik basitçe İOS5 sürümüne veya daha üst sürümlere sahip olmaktır. Eğer cihazınızın İOS sürümü düşükse bu özelliği kullanamayacağınızı söyleyelim.

İPhone telefonlarda rehber aktarma için işlem basamakları şu şekilde; Öncelikle “Ayarlar” menüsüne girelim. Daha sonra “İCloud” sekmesine geçiş yaparak “Kişiler” seçeneğini aktif hale getirin. Aktif hale getirdiğinizde rehberinizdeki tüm kişilerin yedekleme işlemi başlamış olacaktır. İCloud hesabınızda yedeği görebilir, ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.Bu işlemi yaparken internet bağlantınızın açık olması gerektiğini hatırlatalım.

Yedekleme işlemi sorunsuz bir şekilde sona erdikten sonra www.icloud.com adresine giriş yapın. Apple kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili bölümlere yazarak giriş yapın. Açılan sayfada sizleri birçok seçenek karşılayacak. Bu seçenekler içerisinde Contacts (Kişiler) sekmesini bulun ve tıklayın. Yedeklediğiniz rehberinizi görmüş olmalısınız.

Telefonunuzu sıfırlamak istediğinizde ya da telefon değiştirdiğinizde rehberinizi buradan geri çağırabilir, sorunsuz olarak içe aktarabilirsiniz. Bunun için ise sol alt kısımda bulunan dişli simgesine tıklayarak “Dışa aktar” ibaresine tıklayın. VCF uzantısına sahip dosyanızın indirme işlemi oldukça kısa sürecek. Bu dosyayı telefonunuza aktararak rehberinize numaralarınızı tekrar kayıt edebilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.