İos ve Android’te Silinen Mesajları Geri Getirmek

Mobil Kanyon
İos ve Android’te Silinen Mesajları Geri Getirmek

Cep telefonlarında en sık yaptığımız eylem mesajlaşmaktır desek yanlış olmaz herhalde. Sesli aramayı bile geride bırakan SMS iletileri bazen çok önemli olabiliyor. Eğer yanlışlıkla silmek istemediğiniz bir mesajı sildiyseniz hazırladığımız rehber sayesinde geri getirebilirsiniz. Oldukça kolay uygulanan bu yöntemi sizlerin de sorunsuz biçimde yapabileceğinizi düşünüyoruz.

Silinen mesajların geri getirme işlemi işletim sisteminden dolayı farklılık gösterebiliyor. O yüzden farklı başlıklar altında sizlere aktarmaya çalışacağız.

1- Android Silinen Mesajları Geri Getirme:
Android işletim sistemi kullanan cihazlarda silinen mesajları geri getirmek için öncelikle bu konuda kaliteli recovery programları kullanmak olacaktır. İnternet ortamında birçok farklı program bulunmasına rağmen bu programlardan bir çoğu sahte uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun arayışlarımız ve deneyimlerimiz sonucunda bulduğumuz Android Data Recovery ve Wondershare Dr Fone efor Android uygulamaları bu işlem için yeterli olacaktır. Hangisini seçmek istediğiniz size kalmış.

Recover Android Data
Recover Android Data
Geliştirici: Enigma Recovery
Fiyat: Ücretsiz

Seçtiğiniz recovery uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra silinen mesajlarınıza bir adım daha yaklaştığınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca sadece mesajlarınıza odaklanmak doğruda olmaz. Android Data Recovery programıyla silinen video ve resimlerinize de ulaşmanız mümkün olacaktır. Geçelim yapmamız gereken işlemlere…

  • Android Data Recovery ya da Wondershare Dr Fone For Android uygulamalarından bir tanesini telefonunuza yükleyin.
  • Silinen mesajları geri getirme işlemi için cihazımızın gizli bir menüsüne erişim sağlamamız gerekmektedir. Bunun için Ayarlar> Telefon Hakkında sekmesine ulaşım sağlamalıyız. Ardından menüde görülen “Derleme Numarası” bölümüne 7 kere tıklamamız gerekmektedir. Ayarlar bölümüne tekrar dönerek “Geliştirici Seçenekler” sekmesine tıklayın. Menü içerisinde bulacağınız “USB hata ayıklama” ibaresine tıklayarak aktif hale getirin.
  • Cihazınıza kurdunuz kurtarıcı programı açıp telefonunuzu USB kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlayın.
  • Programda bulunan “Tarama (Scan)” ibaresine tıklayın. Bu işlem sonucunda silinen verilerinizi bulmuş olacaktır.
  • Mesajlar bölümünü açarak bulunan SMS leri görebileceksiniz. Tekrar saklamak istediğiniz mesajları işaretleyerek “Recover” ibaresine tıklamanız yetecektir. Böylece mesajlarınızı telefonunuza geri döndürmüş olursunuz.

2- İOS Silinen Mesajları Geri Getirme:
İOS’ta silinen mesajlarınızı geri getirmek için önceden yedeklemiş olmalısınız. Android sistemlerdeki gibi müdahale yapılamadığı için yedeklenen mesajları geri getirme yönteminden bahsedelim.Dosya menüsünün içerisindeki Aygıtlar ve Yedekten Geri Al seçeneğine geçiş yaparak silinen mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.
Eğer önemli mesajlarınız ve dosyalarınız varsa kesinlikle yedekleme yapmanızda fayda var.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.