Android Şarj Problemine Çözüm Önerileri

Mobil Kanyon
Android Şarj Problemine Çözüm Önerileri

Android Şarj Problemine Çözüm Önerileri
“Abi biz küçükken babamın bir 3310’u vardı. Neredeyse 15 gün şarjı giderdi” dediğinizi duyar gibiyiz. Dürüst olmak gerekirse bizde aynı sorundan mustarip olduk. O yüzden bu makaleyi yazarken uzun araştırmalar yaptık ve sağlıklı sonuçlara vardık. Sizlerin de bundan yararlanması bizleri oldukça mutlu edecektir.

Android şarj problemlerine çözüm önerileri başlığını bize arattıran sebeplerden bir kısmı telefon üreticilerinden kaynaklanırken bir kısmı da kesinlikle bizim yanlış telefon kullanma alışkanlıklarımızdandır.
Dilerseniz suçu kendimize almadan önce biraz üreticilere veriştirelim. Sonuçta para veriyoruz öyle değil mi? 😊
Her yıl yeni teknolojiler üretim bantlarından bizlere ulaştıkça yoğun ve güçlü çözünürlüklüler, kaliteli ekran renkleri, ele avuca sığmayan ekran inc leri ile karşılaşmaktayız. İşlemci kabiliyeti konusunda da oldukça ileri giden telefonları beslemek oldukça zor. Toplumun isteklerine göre ar-ge yapılarak üretilen bu cihazlara keşke bir  de batarya konusunda da bir iyileştirme yapılsa da hepimiz rahat etsek.Lafı fazla uzatmadan batarya konusunda sorun yaşamamanız için sizler için hazırladığımız önerilerimize geçelim.

1-  Mobil veri hizmetinizi ve Wifi nizi kullanmadığınız sürece kapalı tutun.
Telefonunuzda özellikle kullanmadığınız da mobil verinizi kapatmanız android şarj problemine çözüm önerileri başlığı altında söyleyebileceğimiz en etkili yöntem.

2- Ekran parlaklığı seviyenizi otomatik olarak belirleyin.
Bu sayede telefonunuz mevcut ortam koşullarında ekran parlaklığınızı en verimli olarak ayarlayacaktır. Bu sayede gereksiz parlak ekran kullanımından kaçınmış hem gözlerinize hem de bataryanıza verim sağlamış olursunuz.

3- Gece şarjda bırakma alışkanlığınızdan vazgeçin.
Sanırım sizler için en zor yöntem bu olacaktır ancak batarya ömrünüz için hayli yararlı olacaktır. Ayrıca telefonunuzun sizlere ilk batarya uyarısı verdiğinde şarja takmayı ihmal etmeyin.

4- Uygulamaları alta indirmek yerine kapatın.
Bir süre kullanıp bıraktığınız uygulamaları arka planda çalıştırmaya devam etmeyin ve direk kapatın. Bu şekilde belleğiniz boşalacak ve batarya ömrünüz uzayacaktır.

Ayrıca Android markette batarya kalibrasyonu ile ilgili birçok uygulama bulunmaktadır. Yorumlara ve uygulama puanına göre kendiniz bir seçenek belirleyerek indirebilir bu önerileri uygulamanın yapmasını sağlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
2 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.