Android İçin En İyi Virüs Programları 2019

Mobil Kanyon
Android İçin En İyi Virüs Programları 2019

Android telefonlarımızı virüslere ve diğer tehditlere karşı koruyabilmek için hangi virüs programını seçmemiz  gerekiyor ?

Adware, sahte uygulamalar android cihazlarınıza uygulama yüklemeye çalışırken karşınıza çıkabilecek tehditlerden sadece bir kaçı. Özellikle mobil bankacılık sistemini kullanıyorsanız veya iş seyahatleriniz yoğun ve mail ortamında ki yazışmalarınızı hep mobil üzerinden yapıyorsanız sizin için tehlike oluşturabilecek şeylerden oldukça korunmak durumundasınız.

Peki  bu tehlikelerden korunmak adına android için en iyi virüs programları hangileridir gelin hep beraber bakalım. Unutmayınız ki her virüs programı sizi tehlikelerden korumayıp aksine sizi tehlikeye sokacak unsurlar içerebilir,  dolandırıcılık yöntemlerin başında mobil yazılımcılık ve sahte uygulamalar yer edince hangi uygulama sahte, hangisi gerçek yada hangi virüs programı beni korur diye düşünmeden edemiyoruz bu sebeple her virüs programına güvenmemekle birlikte kullandığınız programların bilinir olmasına dikkat edin.

Android için Av test yapılmış ve buna göre seçilmiş 4 adet uygulama seçtik.

1. Avast Mobile Security

Google Play’de 100 milyonu aşkın indirmesi olan ve kullanıcılar tarafından 4,5 ortalaması puana sahip olan bir uygulama Avast. 2016 Yılında AVG ‘yi de bünyesine katan avast  AV testlerinde %100 yakalama oranına sahip olduğunu söyleyen uygulamalardan.

Yazılım ek olarak özellikler sunmakta; kişisel resimlerinizin çalınmasını, gereksiz dosyaların silinmesini, batarya koruması ve gereksiz olan çağrıları engelleme gibi özellikleri bize ücretsiz olarak sunmakta, gelirini ise uygulama içerisindeki reklamlardan elde etmekte.

2. Avira Antivirus Security

Pc versiyonunda oldukça güçlü bir etkiye sahip olan Avira mobil sürümünde de  testlerle kanıtlanmış oldukça güçlü bir etkiye sahip, ayrıca Avirada %100 saldırı korumasına sahip olduğunu belirtiyor. Antif-Fid testlerine göre geliştirdiği yazılım sayesinde her yıl milyonlarda Fidye isteyen casus yazılımı engellediğini iddia ediyor.

Aviranın ek özellikleri arasına anti-hırsızlık yer almakta. Daha çok kendini hırsızlığa yönelik donanımlamış olmalı.

3. Bitdefender Antivirus Free

Bitdefender piyasada ki en iyi özellik sunan ve gerçekten sizi ücretsiz olarak koruyan tek program diyebiliriz. Normalde bu özelliklere sahip bir program için ek ücret ödemeniz veya premium olarak satın almanız gerekli.

Auto pilot teknolojisini oldukça geliştirmiş olan program virüsleri otomatik olarak tarayıp buluyor, ayrıca bir tarama yapmanıza gerek kalmıyor. Bulut işlemci kullanarak işlemi orada halledip sizi tüm tehditlerden koruyarak telefonunuzu yormuyor.

Bu programın tek eksik yani gerçek zamanı olarak gezinme  yaparken sizi korumaması, tarayıcı üzerinden yapılan gezintileriniz için ek bir program indirebilirsiniz.

4. Norton Security and Antivirus

Notron Security programını windosw tabanlı olarak bir çoğumuz biliriz fakat mobil platformda da oldukça iyi iş çıkartan Norton sizi zararlılardan koruyacaktır.

Norton’da sizi anti-hırsızlık özelliği ile tehlikelerden koruyacaktır fakat bu özelliği rahat bir şekilde kullanabilmeniz için Norton’u premium olarak satın almalısınız yoksa kısıtlı olarak kullanmanıza olanak sağlıyor.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
1 kullanıcı tepki verdi
Bunlar da ilginizi çekebilir
Benzer yazıları okuyabilirsiniz.
0 Yorum
Yorumları okuyabilir ve cevaplayabilirsiniz.

Yorum Yazın
E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlendi.