Partnerinizle İlişkinizi Derinleştirmek İçin Sormanız Gereken 17 Soru

theCrawLe

Site Yöneticisi
Yönetici
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
69
Beğeniler
11
Puanları
8
Web sitesi
mobilkanyon.com
#1

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.


Güçlü bağları olan çiftler birbirleriyle ilgilenmeye, birbirlerinin deneyimlerini ve düşüncelerini, duyguları ve korkuları gibi iç yaşamlarını merak ederler.
Bu nedenle, partnerinizle bağınızı geliştirmenin harika bir yolu birbirlerinin iç dünyaları hakkında konuşmaktır çünkü iyi bir iletişim, günlük rutinler ve çocuklar hakkında konuşmanın ötesine geçmelidir. Tabii ki bu konular da önemlidir. Ancak bağın kuvveti, samimi ve çoğunlukla göz ardı edilen bu içten sohbetlere dayanmaktadır.
İşte bu yüzden ilişki uzmanlarının önerdiği, partnerlerin birbirlerine sorabilecekleri anlamlı, eğlenceli ve düşündürücü soruları derledik:
Günün nasıl geçti?
Bu oldukça basit, anlaşılır bir soru. Ancak günlük yaşamın karmaşasında birbirinize sormayı unutabilirsiniz. Bu soru sayesinde partnerinizle günlük olarak bağlantınızı sürdürebilir, birbirinizden uzak olduğunuz zamanlarda hissettiklerinizi ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Şu an senin için yapabileceğim bir şey var mı?
Partneriniz zor bir gün geçirdiğinde sorulabilecek doğru bir soru. Bu sayede karşı tarafın ihtiyaç duyduğu şeye çözüm üretme fırsatı bulabilirsiniz.
Kızgınlığımı ve aynı fikirde olmadığımızı nasıl ifade edebilirim?
Bu kişinin kendi kendine sorarak cevabını bulması gereken bir soru.

Sağlıklı ve kalıcı bir ilişki için bir numaralı belirleyici faktör fikir ayrılıklarını etkin bir şekilde yönetmek. Bu, karşı tarafın konuşmasını kesmeden dinlemeyi, sorunları tartışarak çözmeye istekli olmayı, farklılıkları tolere etmeyi ve stratejik çözümler üretmeyi içerir.
Bugün, bu hafta veya bu ay için hayatında neler bekliyorsun?
Bu soru sayesinde, partnerinizin nelerden hoşlandığını öğrenebilir ve bu sayede birbirinize uyum sağlamayı mümkün kılabilirsiniz. Ayrıca, ciddi ve negatif etkileri olabilecek potansiyel sorunları azaltıp, denge kurmanızı yardımcı olur.

Senin için iyi bir hayat arkadaşı mıyım?
Yapmadan yaşayamayacağın üç şey nedir?
Benim yaptığım yada sevdiğim şeylerden en çok tecrübe ettiğin veya sevdiğin şeyler neler?
Yaptığınız ve söylediklerinizin ilişkiyi pozitif yönde besleyip beslemediğini görmek için düzenli olarak kontrol etmek önemlidir. Bunun için yukarıdaki üç soruyu partnerinize sorabilirsiniz.
Herhangi bir kitapta bir karakter olabilseydin hangi karakter olurdun, neden?
Gençlik zamanlarına geri dönebilseydin, kendine ne tavsiye ederdin?
Bu soru sayesinde karşınızdaki kişinin pişmanlıklarını öğrenebilir, iç dünyasını daha iyi tanıyabilirsiniz.

Harika bir gününü tarif et ya da bir gün için istediğin her şeyi yapabilseydin, bu ne olurdu?
Bu tür bilgiler onun yapmaktan keyif aldığı şeyleri, özel günlerini öğrenmenize ve gelecekte alacağınız hediyenin ne olabileceği konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.
Kendimle ilgili bir şeyi değiştirebilseydim, ……… değiştirirdim.
Bu size, kişinin kendinden emin olmadığı bir şeye bir pencere açabilir. Bu sayede partnerlerin birbirlerine karşı empati kurma ve merhametli olmaları için bir fırsat doğabilir.
Senin yaşadığın sıradan bir günü deneyimleme imkanım olsa, o gün içinde neler yaşardım?
Empati, sağlıklı bir ilişkinin anahtardır ve bu tür sorular kişilerin birbirlerinin deneyimlerini daha iyi anlamasını sağlar.

Para gibi bir kavram olmasaydı şu an ne yapardın?
Bu soruya verilecek cevaplar ile çiftler uzun vadeli planları, hayalleri ve dilekleri doğrultusunda bağlantı kurma fırsatı bulabilirler.
Üç dilek hakkın olsaydı, ne isterdin?
Bu soru partnerinizin fantezilerini ve hatta karakterlerini ortaya çıkaran bir başka sorudur.
En büyük korkun nedir?
Partnerinizin savunmasız olduğu hassas konular üzerinde konuşurken daha dikkatli olabilirsiniz. Ayrıca, karşınızdaki kişiye güven vererek o konuda rahat hissetmesini sağlayabilir, bu sayede onun güvenli limanı olma imkanı yakalayabilirsiniz.

Ölüm döşeğinde olsaydın son dileğin ne olurdu?
Hiç şüphe yok ki bu konuyu açmak bile kolay değil ancak, partnerinizin iç dünyasına dair bilgi alabileceğiniz mühim bir konu.
Başına gelen en iyi şey nedir?
Her iki taraf da yaşadığı mutlu, hayatında harika etkiler bırakan olaylar hakkında düşünmeye başlayacağı için bu sorunun cevabı karşı tarafta pozitif bir etki bırakacaktır.

Kaynak:
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 1, Ziyaretçi: 0)