İOS ve Android Cihazlarda Telefon Numarası Engelleme

theCrawLe

Site Yöneticisi
Yönetici
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
69
Beğeniler
11
Puanları
8
Web sitesi
mobilkanyon.com
#1
Gün geçmiyor ki insanların ulaşma istekleri taciz boyutuna varmasın. Ya da daha önceden üye olup artık kullanmadığınız platformlar aranmak istemediğinizi söylediğini halde günde on kez arayarak reklam kampanyası yürütmesin! Sanıyorum ki bu durumla karşılaşmayanımız yok. O zaman telefon numarası engelleme yaparak kurtulmanın yolunu açıklayalım.

Rahatsız edici telefon aramalarından kurtulmanın yolu bu numaraları telefonumuzdan basitçe engellemek. Sessiz bir bildirim şeklinde bu kişi ya da kurumların bizi aradığını görebiliriz ancak aradıklarında telefonumuz kesinlikle çalmayacak. Lafı fazla uzatmadan İOS ve Android cihazlarda telefon numarası engelleme işleminin nasıl yapılması gerektiğinden bahsedelim…
Her iki işletim sisteminde bu işlemi yapmak farklı olsa da temel mantık hep aynı şekilde.

İPhone’ da Telefon Numarası Nasıl Engellenir?
İPhone akıllı telefonunuzda bir numarayı engellemek için öncelikle kayıtlı numaraları görebildiğimiz “Tüm Kişiler” bölümüne giriyoruz. Ardından bizleri arayarak ya da mesaj yoluyla rahatsız eden kişiyi seçiyoruz. Karşımıza çıkan seçenekler menüsünde en aşağıda bulunan “Bu kişiyi engelle” ibaresine tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. İşlemin sonucunda karşı tarafın çağrı ve mesajları bizlere ulaşmayacak.

Android’ te Telefon Numarası Nasıl Engellenir?
Android kullanıcıları içinde engelleme işlemi benzer. Yapmanız gereken ilk şey telefonunuzun arama bölümüne giriş yapmak. Bu ekrana giriş yaptıktan sonra “Arama Ayarları “bölümüne ulaşmanız. Önümüze çıkan seçenekler arasında “Çağrı reddetme”, “Kara liste” ya da “Engellenen numaralar” gibi isimlerden birisi olabilir. İsimlerini verdiğimiz sekmelerden hangisi cihazınızda mevcutsa tıklayarak giriş yapıyoruz. Şimdi tek yapmanız gereken sizleri rahatsız eden kişinin numarasını buraya eklemek olacaktır. Artık rahatsız edici arama ve mesajlardan kurtulmuş olacaksınız.
Engellenen kişilerin arama ve mesaj engellerini kaldırmak için aynı yolu izleyerek “engellemeyi kaldır” ibaresini kullanabilirsiniz.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 1, Ziyaretçi: 0)