En Hızlı 3 İnternet Tarayıcısı – Web Browser 2019

Katılım
27 Şub 2019
Mesajlar
10
Beğeniler
3
Puanları
3
#1
En Hızlı web tarayıcısı hangisi ? Veya en az ram bellek tüketen browser ? Bu yazımızda her anlamda en hızlı ve kullanışlı tarayıcıları paylaşacağız.
Kullandığınız tarayıcıdan sıkıldıysanız ve değiştirmek istiyorsanız size 3 alternatif sunacağız, ihtiyacınıza yönelik istediğinizi indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.Tamamı ücretsizdir. İşte 2019 yılının en hızlı ve en az ram tüketen tarayıcıları.
1-Vivaldi Web Tarayıcı Browser
Opera’nın icra kurulu başkanı tarafından kurulan tecrübeli bir ekip öncülüğünde geliştirilen Vivaldi özgün arayüzü ve sadeliğiyle dikkat çeken bir internet tarayıcısıdır.
Hızlı arama ve hızlı komut gibi kullanıcının işini kolaylaştıran yenilikçi özellikleriyle dikkat çeken Vivaldi’de Opera’dakine benzer bir e-posta uygulaması da yer alıyor.
Artık tarayıcılar çok fazla RAM tüketiyorlar, sonuç olarak eğer onlarca sekme açıksa sayfa birden kapanabiliyor. Hatta bazen sistem kendini yenilemek zorunda bile kalabiliyor. Vivaldi için bu sorunların tek çözümü diyebiliriz. Tek bir tarayıcı penceresinde birden fazla sekmeyi aynı ekranda görüntüleme olanağı gibi ilginç bir özellik sunan Vivaldi ile sekmelerinizi organize edebilirsiniz.
Henüz geliştirilme süreci devam eden tarayıcıyının ön izleme sürümünü Windows, Mac OS ve Linux platformlarında deneyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
Web sitesine ulaşıp indirebilirsiniz.

2-Microsoft EDGE

Microsoft Edge; Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One’da kullanılmak üzere Microsoft tarafından geliştirilen web tarayıcısı. Tüm cihaz türlerinde Internet Explorer’ın yerini alarak varsayılan web tarayıcısı olmak üzere tasarlandı. Ram tüketimi oldukça düşük olan EDGE çalışırken sadece 10-20 MB gibi düşük miktarda bir ram tüketimi sağlıyor.
Microsoft Edge ile;
  • Web sayfalarının üzerine doğrudan yazın, çizin ve not alın.
  • En sevdiğiniz makaleler, daha temiz ve etkileşimli şekilde okumanız için düzenlendi.
  • Hub; sık kullanılanlarınıza, indirilenlerinize, okuma listenize ve daha fazlasına tek tıklamayla erişmenizi sağlar.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
Web sitesine ulaşıp indirebilirsiniz.
3-Opera Web Tarayıcı Browser

Şu ana kadar hiç Opera kullanmadıysanız Opera’yı size anlatmak zor olacaktır. Herhalde Firefox öne çıkarıldığı ve destek verildiği kadar Opera üzerinde durulsaydı şu an durum farklı olurdu. Yıllar önce Opera sadece tab desteği ve hızı için tercih edilirdi, şu an ise Opera ile pop3 mailleri okumak, RSS’leri takip etmek, download işlemlerini yapmak, bittorent desteği ile p2p için kullanmak vb… işler için kullanılabiliyor.
Opera’nın Quick Note özelliği ise bir harika, küçük notlarınızı tutabilir, formlarda ve maillerde hazır metinleri kullanabilirsiniz. Opera’nın bir önceki sayfada yazılı olan verileri hiç bozmadan tutması yine form doldururken çok işe yarıyor.
İngilizce sayfaları sesli okuyabilme özelliği ise makale okumak için birebir. Ctrl+1 gibi sitelere kısayol da atayabiliyorsunuz. Genel olarak Opera’nın özelliklerinden; Opera hesabınız ile tüm linklerinizi ve notlarınızı eşitleyebilme, e-postalar için yavaş bağlantı modu, arayüz, yama ve araç çubuğu desteği, Wand özelliği ile parolalarınızı hatırlayabilme ve kolayca form doldurma, özelleştirilebilir arama motorları, sekmeli gezinti, sayfaları çok hızlı bir şekilde gezebilmenizi sağlayan Opera Turbo özelliği, 25 adede kadar siteyi hızlı erişim sağlayabilme gibi başlıca ve yararlı olanlarını yazabiliriz.
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
web sitesine ulaşıp indirebilirsiniz.
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 1, Ziyaretçi: 0)