DK Online - Genel Rehber

theCrawLe

Site Yöneticisi
Yönetici
Katılım
26 Şub 2019
Mesajlar
69
Beğeniler
11
Puanları
8
Web sitesi
mobilkanyon.com
#1
DK Online Nedir ?

Dikkat: Bu konuyu okuyanlar daha sonra BURADAKİ konuyu da okumaları tavsiye edilir.

DK Online indirmesi ve oynaması tamamen ücretsiz bir oyundur! Oyun şu anda geliştirme aşamasındadır ancak birbirini bir çok gelişmenin takip edeceği bu fantastik dünyaya steam üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Tam adı Dragon Knights olan DK Online, daha önceleri Rise Game tarafından yayınlanan daha sonra ise Aeria Games tarafından yayın hakları üstlenen 2013 yılının 2. yarısında kapalı beta testlerine başlayan ve 2014 yılında tekrar kapanan 3 boyutlu bir MMORPG oyunudur. İlk çıkışını türkçe olarak yapmış olan oyun şuan MassangGames tarafından uzun uğraşlar sonunda Steama getirilmiştir.2019 Mart ayında tekrar ayın hayatına geçen DK Online'da 4 benzersiz ırk ve 4 farklı sınıf bulunuyor. Irka göre sınıf seçimi yapılan oyunda her ırk sadece 2 adet sınıf arasından seçim yapabiliyor.

Oyunda yer alan ırklar; Human, Elf, Felynx ve Lycan, sınıflar ise; Paladin, Sorceresses, Warrior ve Shadowmage olarak karşımıza çıkmakta. Bu sınıflardan Paladin ve Warrior'u yalnızca Human ve Lycan ırkından olanlar kullanabilirken, Sorceresses ve Warrior Elfler, Warrior ve Shadowmageyi ise Felynx ırkındakiler kullanabilmektedir. Binek ve pet sisteminin yer aldığı DK Online'da binekleriniz sadece hızınızı arttırırken, petleriniz ise ekstra özellik katmaktan öteye gidemiyor.

Oyundaki geniş haritalar ve gelişmiş grafiklerin yanı sıra başarılı ses efektlerinin oldukça beğeni topladığı söylenebilir. DK Online'da katıldığınız guild size standart görevler dışında yeni görevler alma imkanı sunarken, bonus özelliklere sahip olma imkanı da veriyor. Craft sisteminin de yer aldığı oyunda kendi iteminizi üretmeniz mümkün. DK Online'da isterseniz bire bir, isterseniz guildler arası kale savaşlarıyla PvP heyecanını yaşayabilirsiniz.

DK Online - Özellikleri

4 Benzersiz Irk
Nefes Kesici Savaşlar
Kale Kuşatması Savaşları
Birlikler ve İttifaklar

DK Online - Hikaye
Bir Hikayeden Çok Daha Fazlası..Ben çok küçükken büyükannemin bana Litos'un nasıl yaratıldığıyla ilgili hikayeyi anlatmıştı.Tanrıça Eos ve Dione 'dan bahsederken yüzündeki gülümsemeyi hala anımsayabiliyorum.Onun ince narin sesi bana eski bir parşömendeki hikayeleri hatırlatırdı.Toprak durmadı büyüdü,dağlara yükseldi,kutsal gözyaşları hüzünle okyanusları doldurdu.Irklar Litos'a geldi ve ejderhalar doğdu.Irklar büyüdü,gelişti.Bunları duymak uykuma neşe veriyordu.


Ama Tanrıçalar sevinçlerinden ve acelecilikten gardiyanlarını ölümcül bir kusurla bırakmışlardı.Ejderha Kharvag'ın yüreğinde,çok diplerde karanlık duygu büyümeye başlamıştı.Açgözlülük.O içindeki bu sıcaklıktan Litos'un atan kalbi kadar emindi.Bu duygu onun içinde büyüdü,kabardı ve düşüncelerini ele geçirmeye başlamıştı artık tek bir şey düşünebiliyordu:Bu müthiş cennet bu kadar değersiz ırklara ait olmamalıydı.Artık zincirlerinden kurtulmalıydı.Kharvag yaşadığı hapisaneden kurtuldu..Kanatlarını açtı ve açgözlülüğünün tüm topraklara yağmasına izin verdi.Böylesine bir açlık hiçbir şeye değişilemezdi.Böylesine bir yaratılış tüm ışıkları yok etmeliydi,yıkmalıydı.Kharvag'ın Litos'ta görmek istediği tek şey vardı.Litos yanarken onu alevler içindeyken izlemek...


Gerisi bir çok hikayeden beklediğniz gibi gerçekleşti.Eos ve Dione yarattıkları harikaların çöküşüne müdahale ettiler ve ırklar arasındaki en güçlüleri seçtiler,onları gökyüzünün ihsanıyla kutsadılar.Onların adı Ejderha Şövalyeleriydi.Onların yardımıyla kara ejderhanın üstesinden gelindi.Böylesine bir afetin tekrarlanmaması için ejderhaların tümü sonsuza dek mühürlendi.Litos tekrar iyileşmeye gelişmeye başladı.

Ve sonra...


Ben çocukken bu benim en sevdiğim masaldı ancak bir çcocukluk anısı olarak kaldı.Köyümüze kara veba geldiğinde büyükannem hastalığa yakalandı.Ölüm döşeğinde bir gülümsemeyle onun bana anlattığı bu hikaye aklımıza geldi ve bu sefer ben ona ezberlediğim bu hikayeyi anlattım , ikimiz de geçmişi sevgiyle bir daha hatırladık.Bitirdiğimde bana ona yaklaşmamı söyledi ve ölmeden önce kulağıma bir şeyler fısıldadı.Bu gün hala söyledikleri kelimeler üzerimde bir gölge gibi duruyor


Kharvag'ın Açgözlülüğü... büyükannemin bana anlattığı hikaye, henüz bitmemiş.


Büyükannemin anlattığı ancak benim unuttuğum bir kısım var mıydı diye hatırlamaya çalışıyordum ancak bir kaç yıl sonra bana son nefesiyle söylemeye çalıştığı kelimelere anlam kazandırabildim.


Savaş başladı.


Irklar refahla yetinmeyip daha fazlasını istemeye başladı.Birbirlerine düşman oldular.Kalplerimizdeki hoşnutluk,mutluluk yerini karanlığa bıraktı.Tanrıçaların öğrettikleri unutuldu.Bir gün bu terör tamamen açığa çıktı..Bunu anlatabileceğim bir kelime yok ama kabuslarımızdaki karanlık tohumlar topraklardan filizlendi bunu hepimiz hissettik.Kara vebanın neden başladığını şimdi anlayabiliyordum.Birisi ya da birşeyler yeniden uyandı ve güçlenmeye başladı.Bu sadece tek bir şey olabilirdi ve bu , bunu söylemeyi kendime bile yasakladım.


Büyükannemin masalları yalnızca masal değilmiş.Kharvag geri döndü. Litos halkı bu sadece bir hikaye değil eğer hikayeyse her hikayenin bir sonu olmalıdır.Kim bizi kabuslarımızdan gelen bu şeytani düşmana karşı koruyacak?Savaşacak mıyız? Kharvag'ın ve onun müttefiklerinin doğuşu eski hikayelerdeki gibi mi olacak?Ejderha Şövalye'leri olacak mı ? Bu hikayenin sonu nasıl olacak? Bizler ırklar değiliz,biz artık tek bir ırkız ve hikayenin sonunu bizler getireceğiz.

DK Online - Sınıflar

Savaşçı


Eski zamanlardan beri savaşta temel roller vardır,savaşçıların pozisyonu ön safhalarda durup dövüşmek ve savaşı bitirmektir.Yüksek savunmaları ve güçlü dövüş güçleri onları takımların vazgeçilmezleri yapar.Bu öncüler en güçlü düşmanları bile çelik ve sihirle birleştirdikleri yeteneklerle yok edebilirler.
Savaşçılar tüm mücadelelerin merkezindedir.Müttefiklerini korur ve ön safhalarda dövüşür.Kaba güçleri ile düşmanlarının önlerini keserek onları etkisiz hale getirir.Onlar büyü kullanamazlar ama onların güçlü cesaretleri zaten işlerini iyi yapmalarına yetiyor.
'Beni ön safhalarda bulabilirsiniz ama çoktan işleri çoktan bitmiş olacak.'

Elemental Büyücü


Elemental aranan kadim ejderha sihrini yönetmeyi öğrenmiş ve büyü gücü ile düşmanlarına zarar vermeyi geliştirmişlerdir.Ne kadar yakın dövüşte zayıf olsalar da uzun mesafeden rakiplerini yerle bir edebilirler.
Büyünün kaynağının ejderhalardan geldiği söyleniyordu.Yalnızca onların ellerinde böyle büyüler olabilirdi ama Elemental Büyücüler de bu gücü öğrenmiş ve öğrenmeye de devam ediyordu.Onların sihirli saldırıları düşmanlarına ölüm darbeleri gibi iniyor,Elemental Büyücüler savaşa bilinmeyen dünyalardan varlıklar çağırabiliyorlardı.
' Kendime elementleri giydirdim güçlerini kontrol altına aldım,peki ya sen ? Gücümün karşısında durabilecek misin? '

Gölge Büyücü

Gölge büyücüleri ejderha büyüsünün yolundan gitmek yerine kendi büyülerine yöneldiler.Onların büyü sanatları Karanlık Dünya'dan gelmekteydi ve bir çok lanetli ve karanlık güçler içeriyordu.Gölge büyücüleri düşmanlarına acı çektirmekte ve onları zayıflatmada ve müttefiklerini güçlendirmede ustalaşmışlardır.
Büyülü saldırılarının temeli ilkel büyüden gelmektedir.Onlar yeteneklerini gerekeni güçlendirmek ve gerekeni zayıflatmak için geliştirmiştir.Gölge büyücüleri doğrudan zarar vermek yerine zamana bağlı acı çektirirken düşmanları ölmeyi dilerler.
' Söyle bakalım tatlım karanlıktan korkar mısın (dostum?) ? '

Paladin

Paladinler kutsal savaşçılardır.Onlar müttefiklerini güç ve inançla taşıyan ışığın savaşçılarıdır.Paladinler müttefiklerini ve kendilerini güçlendirmek için Tanrıça Dione ile güçlü bir inanç ile birleşmişlerdir.Paladinler savaşa tanrıların onların içlerindeki güçleriyle giderler.
Tanrıça Dione'dan gelen salih metanetle ilerleyen Paladinler öncü olarak saldırabilir ya da arkada durup müttefiklerini destekleyebilirler iki cephede de eşit derecede adaletin ışığını dağıtırlar.
'Savaşta diz çökeceksem sadece inançlarım için diz çökerim.'

DK Online - Irklar

İnsanlar

İnsanlar doğal çeviklik ve düzgün fizikleri sayesinde büyük savaşçılar haline geldiler. Olabilecek fiziksel eksikliklerini, rakipsiz bir irade gücünün etkili bir kullanımıyla, azim ve yeniliklerini katarak telafi ederler. Sınır Bölgesi'nin isyankar kabilelerinden gelen insanlar Ledise Krallığı'nın kurulmasıyla Litos diyarındaki bütün politik gelişmelerin merkezi haline gelmişlerdir. Halen genç ve gelişmekte olan bir ırk oldukları düşünülse de insanlık, rakipsiz azim ve uyumluluğuyla önüne çıkan tüm engelleri aşmayı başarmıştır.

Elfler

Elf ırkı kanında Ejderhalardan miraz kalan esrarlı bir güçe sahiptir. Hernekadar bu Elferden birkaçının yolu Ledise İmparatorluğun’a çıktıysa da da güçlü elemental yaptıklarında güçlü izler bırakmayı başarmışlardır. Pek çoğu elflerin zarif ve narin yaratılışıyla dalga geçmiş olsa da yıllar evvel Kharvag’ın bu diyarlardan sürülmesinde kadim ejderhaların sağladığı gücü kullanmaları sayesinde çoğu kişinin saygınlığını kazanmışlardır. Sadece bir ahmak elfleri ciddiye almaz.

Felynx

Gizemli Felynx ırkı Kharvag’a karşı verilen savaşın ardından Elf yakınlarının elemental büyülerini terkedip kendilerini tehlikeli gölge büyülerine adadılar. Çarpışmada düşmanlarına doğrudan saldırmak yerine gölge büyüleriyle onları lanetleyip zayıflatırlar. Her ne kadar klişe sanatlar kullanımlarından dolayı bir yanlış anlaşılmaya maruz kalsalar ad yaşadıkları diyarı önemser ve Litos’un geleceği için her savaşı vermeye hazırdırlar.

Lycan

Yabani Lycan ırkı vahşi doğalarındaki gücü dayanıklılıkla bir araya getirdi. Bu diyarlarda, ejderhalar dışında en büyük etkiyi yaratan ırk bu savaşçı kabilesi oldu. Ancak kibir ve tutuculuk onların felaketi haline gelirken ırklarını kadim bir trajediye sürükledi. Her ne kadar sayıları azaldıysa da yeni nesil Lykan ırkı güç ve kudretlerini birleştirerek kabilelerini geçmiş şanına ulaştırmak için kendilerine sorumluluk almaya başladılar.
 
Son düzenleme:

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 1, Ziyaretçi: 0)